لودینگ

برای کف حیاط موزاییک بهتر است یا سنگ؟

سنگ ها و موزاییک ها به عنوان دو تا از پرکاربردترین متریال های ساختمانی در صنعت ساختمان سازی ایران است و با توجه به استفاده هر دو در کف حیاط،همواره این چالش وجود دارد که برای کف حیاط موزاییک یا سنگ؟ حیاط به عنوان بخش اصلی ساختمان های ایرانی است و مراجعه کنندگان به ساختمان در اولین گام، حیاط را مشاهده می کنند پس توجه به معماری و همچنین متریال به کار رفته در کف حیاط بسیار اهمیت دارد،پس تا انتها با ما همراه باشید.

سنگ های ساختمانی یک متریال ساختمانی طبیعی است و از تنوع نوع مرمریت،تراورتن،گرانیت،چینی ، مرمر و … برخوردار هستند و در این بین تنها از سنگ های گرانیت ، چینی و تراورتن می توان در کفپوش حیاط ساختمان استفاده کرد. از نقاظ ضعف این متریال،توجه به جذب آب و همچنین ترک ها و رگه هایی است که بر روی سطح آن قرار گرفته و در انتخاب سنگ مورد نظر نیاز به توجه ویژه ای دارد.

موزاییک برای کف حیاط مناسب است ؟

اما به بحث اصلی محتوا می پردازیم که آیا موزاییک کف حیاط نسبت به سنگ برتری ویژه ای دارد؟ برای پاسخگویی به این سوال، نیاز است تا شما به خوبی با انواع موزاییک های موجود در بازار آشنا باشید و سپس با چرخه تولید آن نیز آشنایی ویژه ای داشته باشید. موزاییک ترکیب سیمان و ماسه است و بر روی لایه دوم آن نیز با استفاده از سنگ تزئین می شود. اما دلایلی را می توان مطرح کرد که برتری موزاییک را جهت استفاده در کف پارکینگ نسبت به سنگ نشان می دهد وآنها به شرح زیر است:

  • موزاییک به دلیل بافت بتن که دارد از مقاومت بالاتری در برابر ضربه و سایش برخوردار است.
  • موزاییک به دلیل وجود طرح و شیارهایی که بر روی سطح خود دارد از لغزندگی سطح حیاط جلوگیری می کند.
  • بر روی سطح موزاییک هیچ گونه رگه و ترکی وجود ندارد و همین مورد از نفوذ آب ویخ زدگی جلوگیری می کند.از نظر هزینه خرید،موزاییک به نسبت سنگ صرفه اقتصادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09130005695
آدرس
اصفهان-نجف آباد-منطقه صنعتی پلیس راه
ایمیل
rose@gmail.com

راه های ارتباطی با ما