لودینگ

موزاییک برای کف ایوان

موزاییک جز پر مصرف ترین متریال جهت پوشش کف ساختمان است و یکی از آنها نیز ایوان است. شاید کلمه موزاییک کف ایوان برای شما جدید باشد اما در انتخاب موزاییک برای این بخش نیز باید نهایت دقت را داشته باشید. در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع موزاییک قابل استفاده در کفپوش ایوان بپردازیم و سپس سعی می کنیم تا فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب بهترین موزاییک را مورد بررسی قرار داده ایم.

انتخاب بهترین موزاییک ایوان

جهت انتخاب بهترین و مناسب ترین موزاییک جهت پوشش این بخش، لازم است به یک سری فاکتور توجه داشته باشید که عبارت اند از:

  • دوام و ماندگاری رنگ
  • عدم جذب لکه
  • عدم جذب آب
  • طرح و رنگ زیبا
  • مقاوم در برابر ضربه و سایش
  • ماندگاری کیفیت

علاوه بر موارد لیست شده، لازم است تا به یک سری نکته در هنگام انتخاب موزاییک توجه داشته باشید. اگر ایوان ساختمان شما به نسبت از تردد بالایی برخوردار است، بهتر است از رنگ های تیره تر استفاده کنید تا بدین وسیله لکه های سطحی به راحتی قابل مشاهده نباشد. سعی کنید از بهترین نوع موزاییک برای ایوان استفاده کنید زیرا این بخش نقش زیادی در طراحی فضاهای داخلی ساختمان ویلایی دارد. البته باید با محیط بیرونی و حیاط نیز همخوانی داشته باشد.

انواع موزاییک کف ایوان

اکثر موزاییک های موجود در بازار قابلیت استفاده در کفپوش ایوان را دارند. با توجه به بتنی بودن موزاییک، تمامی آنها از مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش برخوردارند و ملاک ارزیابی و انتخاب در این بخش، طرح و رنگ است. موزاییک قابل استفاده به شرح زیر است:

  • موزاییک لاشه ای: همانطور که از نام آن مشخص است، بر روی لایه رویی با استفاده از لاشه های سنگ های ساختمانی در ابعاد بزرگ تزئین شده است. تمامی سنگ های ساختمانی قابلیت استفاده در این نوع موزاییک را دارند که از مطرح ترین آنها میتوان به مرمر و چینی اشاره کرد.
  • موزاییک حضرتی: لایه رویی آن با استفاده از سنگدانه های مرمر تزئین شده است.
  • موزاییک برفکی: بر روی لایه رویی آن با استفاه از سنگدانه های سنگ چینی تزئین شده است.
  • موزاییک افشار: لایه رویی آن با استفاده از سنگدانه های درشت نمره 5 تزئین شده است.

کلام آخر:

انتخاب موزاییک ایوان یکی از چالشی ترین موارد در انتخاب موزاییک است زیرا در این بخش رابط بین فضای بیرون و فضای داخلی ساختمان های ویلایی است و باید کاملا با 2 محیط همخوانی داشته باشد. به همین دلیل انتخاب آن نیازمند داشتن دانش کافی نسبت به تمامی موزاییک های موجود در بازار است که کاملا یک کار تخصصی است.

گروه رز موزاییک واقع در منطقه صنعتی پلیس راه نجف آباد، آمادگی دارد خدمات خود را به صورت مستقیم به شما خریداران ارائه دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر به همراه لیست قیمت با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09130005695
آدرس
اصفهان-نجف آباد-منطقه صنعتی پلیس راه
ایمیل
rose@gmail.com

راه های ارتباطی با ما