لودینگ

برای کف حیاط موزاییک بهتر است یا سرامیک؟

در ادامه سری محتواهای مربوط به مقایسه بین موزاییک با سایر متریال های ساختمانی در جهت استفاده در بخش های مختلف ساختمان، در این بخش قصد داریم ارزیابی از تفاوت موزاییک با سرامیک در کف حیاط داشته باشیم و مزایا و معایب هر کدام را به ترتیب مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. اما قبل از هر چیزی نیاز است تا شناخت کلی نسبت به هر دو نوع متریال نام برده داشته باشیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

آشنایی با موزاییک

در اکثر وب سایت ها و منابع مختلف از موزاییک به عنوان پرکاربردترین متریال ساختمانی نام برده می شود. یک کفپوش بتنی کاملا متراکم شده که از دو لایه زیری و رویی تشکیل شده و در لایه رویی آن با استفاده از سنگدانه پوشش و لایه زیرین آن نیز بتنی است. از انواع مدل های آن نیز می توان به واش بتن، گرانیتی، کفپوش بتنی، شیاردار، سنگدار و بتنی اشاره کرد.

آشنایی با سرامیک

به موادی که از ترکیب خاک رس با ماسه و قلسپار در دمای بالا تولید می شود، سرامیک گفته می شود. در حال حاضر محصولات سرامیکی از تنوع چشمگیری برخوردار گردیده اند که این موضوع موجب شده تا سلیقه های گوناگون را تحت پوشش و به موازات آن موجب چشمگیر شدن کاربری آن در بخش های مختلف ساختمان گردیده و علاوه بر این، بسیاری به استفاده از سرامیک در کف حیاط رو آورده اند و حال سوالی که مطرح است، آیا سرامیک برای کفپوش حیاط مناسب است؟ پاسخ به این سوال را سعی کردیم با مقایسه آن با موازییک بررسی کنیم.

استفاده از موزاییک برای کف حیاط دارای مزایایی از قبیل مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی، مقاوم در برابر فشار و ضربه و تنوع رنگ و طرح اشاره کرد و البته معایبی نیز برای آن وجود دارد که می توان به قیمت تهیه این نوع متریال اشاره کرد. برای کاشی در جهت پوشش کف حیاط نیز مزایایی را می توان مطرح کرد که در این بین مقاوم در برابر درجه حرارت و آتش سوزی، تنوع طرح و رنگ و شرایط آب و هوایی اشاره کرد. اما شکنندگی بالای آن در برابر ضربات و فشار به عنوان یکی از معایب عمده آن است که شاید بسیاری از پیمانکاران از استفاده آن در این بخش خودداری کنند و ما نیز به شما پیشنهاد می کنیم تا موزاییک را به نسبت در اولویت بالاتری قرار دهید.

2 پاسخ به “برای کف حیاط موزاییک بهتر است یا سرامیک؟”

  1. سهیل رضایی گفت:

    آیا از نظر کیفی نیز میتوان تفاوتی در استفاده موزاییک و سرامیک برای کفپوش حیاط تفاوتی یافت؟

    • مدیر سایت گفت:

      بله، موزاییک مانند بتن می باشد و به همین دلیل از مقاومت بالاتری نسبت به سرامیک برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس

تلفن
09130005695
آدرس
اصفهان-نجف آباد-منطقه صنعتی پلیس راه
ایمیل
rose@gmail.com

راه های ارتباطی با ما